Цей проєкт здійснюється безпосередньо Всеукраїнською громадською організацією  «Національна  асоціація сільськогосподарських  дорадчих  служб  України» став можливим завдяки Програмі реінтеграції ветеранів, яку реалізує IREX за підтримки Державного департаменту США. Вміст є виключною відповідальністю Всеукраїнської громадської організації  «Національна  асоціація сільськогосподарських  дорадчих  служб України» і не обов’язково відображає погляди Державного департаменту США та IREX.

 

 

Метою проекту є збільшення можливостей для працевлаштування ветеранів та ветеранок війни, які відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» мають право на першочергове отримання земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, ведення особистого селянського господарства, садівництва і городництва. Такі ділянки, на наш погляд, могли б стати основою сімейного фермерства,  сприяти  соціалізації  ветеранів,  вирішенню  їх  соціально-економічних  проблем. Нажаль, зараз ми спостерігаємо, що більшість  виділених  ділянок  ветеранами  продається  через недостатність  ресурсів,  навичок  фермерства.

 

Наше завдання – допомогти ветеранам та ветеранкам війни створити сімейні фермерські господарства і досягнути від їхнього ведення очікуваного соціально-економічного ефекту через впровадження інновацій̆, покращення взаємного навчання та взаємодії̈ шляхом обміну знаннями, практиками, технологіями.

 

Ми переконані, що завдяки створенню  та  підтримки  діяльності  системи  неформального  професійного  навчання  та  дорадчого супроводу сімейного ветеранського фермерства, ми сприяємо соціалізації ветеранів війни, збільшуємо можливість для їхнього працевлаштування та допомагаємо їм стати успішними. Підтримка подальшої кооперації (мережування) сімейних ветеранських господарств буде підвищувати їхню ефективність.

 

Разом ми зможемо зробити більше, щоб створити умови для ветеранів, які  мають бажання долучитися до конкурентоспроможного та стійкого розвитку сільського господарства в Україні на основі сучасних знань і практик.

Заходи

інформаційний вебінар, присвячений старту проекту «Школа сімейного фермерства для ветеранів та ветеранок», 22 грудня 2022 року, Zoom-платформа. Програма, анонс. Пост-реліз події, презентації доповідачів.

 

Інформаційна підтримка:

 

Роман Корінець,

директор НАСДСУ, керівник проекту  «Школа сімейного фермерства для ветеранів та ветеранок війни»

0975747327

shkolaveteraniv@gmail.com

 

Світлана Євчу,

координатор проекту  «Школа сімейного фермерства для ветеранів та ветеранок війни»

0931632581

shkolaveteraniv@gmail.com