І так і ні!

Якщо це соціально спрямовані дорадчі послуги - послуги, що надаються дорадчими службами за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів; то селянин, фермер не платить за такі послуги.
В Законі України «Про сільськогосподарську дорадчу діяльність» записано
соціально спрямовані дорадчі послуги - послуги, що надаються суб'єктам господарювання, які здійснюють діяльність у сільській місцевості, та сільському населенню за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів;

Соціально спрямовані дорадчі послуги, що надаються за рахунок коштів Державного бюджету України і місцевих бюджетів, щорічно визначаються державною цільовою програмою сільськогосподарської дорадчої діяльності в межах видатків центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері сільського господарства, та місцевими програмами соціально-економічного розвитку.
Органи місцевого самоврядування можуть визначати додаткові соціально спрямовані дорадчі послуги, які надаються за рахунок коштів місцевих бюджетів, відповідно до місцевих програм соціально-економічного розвитку.

Надання дорадчих послуг, які не передбачені державною цільовою програмою сільськогосподарської дорадчої діяльності, здійснюється за рахунок їх замовників.
Таким чином, якщо держава визначила якісь послуги як соціально спрямовані, передбачила кошти у бюджетах – державному чи місцевих, то фермер за такі послуги не платить. За все інше треба платити, оскільки дорадча служба є юридичною особою, якій треба платити зарплату працівника, податки, оплачувати оренду приміщення, комунальні послуги, зв'язок тощо.

У більшості країн світу фермер мало і рідко платить за дорачі послуги, оскільки перелік послуг, за які платить держава є доволі значним.